اطلاعیه: اعلام نیاز فناورانه شرکتهای صنعتی و معدنی

قابل توجه شرکتهای صنعتی و معدنی

همانگونه که استحضار دارید، شتاب‌دهنده هم افزا با هدف کمک به رفع نیازهای پژوهشی و فناوری شرکت های صنعتی و معدنی (بویژه اعضای انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران) و نیز کمک به تجاری سازی دستاوردهای تحقیق و توسعه شرکت ها در اردیبهشت ماه سال جاری راه اندازی شده است. با توجه به هدف اصلی این شتابدهنده (پوشش خلاءها و کمبودهای فعالیت‌های تحقیق و توسعه و نوآوری) دعوت می شود در خصوص موارد زیر چنانچه در شرکت شما، موضوعی برای فعالیت‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه وجود دارد، اعلام فرمایید تا شتاب‌دهنده هم افزا پس از بررسی‌های لازم نسبت به تعریف پروژه و اقدام برای رفع نیاز شما با تیم‌های فناور، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور وارد تعامل و همکاری شود.

زمینه های ممکن برای تعریف پروژه های مورد نیاز شرکت های صنعتی و معدنی

1-    محصولات جدیدی که علاقه‌مند به تولید آنها هستید؛ اما دانش فنی تولید آنها را ندارید و انجام آن از عهده شرکت شما (واحد تحقیق و توسعه) خارج است.

2-    قطعات و ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز که تیم تحقیقاتی و یا منابع مالی لازم برای تحقیق و بررسی روی آن را در اختیار ندارید.

3-    ارتقا و متنوع سازی محصولات موجود و ایجاد بازارهای جدید 

کلیه شرکت‌های علاقه‌مند می توانند موارد مورد نظر خود را در قالب فرم اعلام نیازهای پژوهشی و فناوری از طریق وب سایت شتابدهنده هم افزا به نشانی  www.hamafzatech.ir اعلام نمایند.

همچنین به استحضار می رساند مقارن با نمایشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و صنعت و معدن و هفته پژوهش که اواخر آذر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، رویدادی با هدف ارزیابی تیم‌های فناور برای رفع نیازهای شناسایی شده  برگزار می‌شود. لذا شرکتهای محترم علاوه بر حضور در نمایشگاه هفته پژوهش (در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران) و ارتباط و تعامل با مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور (بخصوص تیم های فناور که پیشنهاداتی برای رفع نیازها ارائه نموده اند)، می‌توانند با توانمندی سایر شرکت‌های صنعتی حاضر در نمایشگاه آشنا شوند.

فرم ثبت نیازهای پژوهشی و فناوری اعضای انجمن.docx